Uroda

2Kobiety często myślą, że uroda jest czymś, co zostało im dane raz na zawsze. Nie jest to jednak prawda. Żeby być ładną, a nawet piękną, często trzeba się bardzo postarać. Najważniejsze jest dbanie o siebie, co oznacza dołożenie wszelkich starań, by wyeksponować swoje walory, zatuszować wady i zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Powszechnie uważa się, że dla podkreślenia urody najważniejszy jest makeup. Nie jest to jednak prawda. Porządne, profesjonalne dbanie o siebie to przede wszystkim oczyszczanie cery. Czyli nie tylko porządne zmywanie makijażu, ale także stosowanie wszelkiego rodzaju peelingów, toników i płynów micelarnych. Uroda jako podstawę musi mieć piękną i zadbaną cerę. Zatem przede wszystkim pielęgnacja, oczyszczanie, a dopiero potem makeup. Najlepiej profesjonalny, podkreślający wszystkie zalety kobiety.
Zadbana, rozświetlona i nawilżona cera, ładny i delikatny makijaż – to są te elementy, które składają się na piękno twarzy. Ale uroda to nie tylko piękne rysy. W parze z nimi musi iść figura. Szczupła, ale nie zanadto, podkreślona dobrze dobranym strojem. Warto podkreślić, że piękna figura to nie jest coś, co się dostaje na całe życie. W pewnym wieku należy o nią specjalnie zadbać, na przykład ćwicząc na siłowni.